X

Kompendium wiedzy o Filarum

Firma pożyczkowa Filarum to uznana marka, należąca do międzynarodowej grupy Rapid Finance Sp. z.o.o. Na polskim rynku pojawiła się w 2013 roku – szybko zyskując zaufanie oraz sympatię odbiorców.

Specjalizacją Filarum jest przede wszystkim udzielanie pożyczek w kwotach o średniej wysokości, z uwzględnieniem systemu jednorazowej spłaty. Marka oferuje swoim klientom atrakcyjne warunki zadłużenia, czego przykładem może być całkowicie darmowa, nieoprocentowana i pozbawiona prowizji pierwsza pożyczka. Za bezpieczeństwem współpracy z Filarum odpowiada bez wątpienia wysoki kapitał zakładowy oraz niemałe, zdobyte przez lata doświadczenie – przedsiębiorstwo Rapid Finance Sp.z.o.o zarządza bowiem także inną uznaną firmą pożyczkową, Soho Credit.

Warunki pożyczki w Filarum

Staramy się na bieżąco uaktualniać te informacje, ale na wszelki wypadek sprawdź na stronie Filarum aktualne warunki.

Warunki pożyczki

Pożyczka w Filarum – szczególnie ta pierwsza – jest bardzo atrakcyjną pozycją na rynku, bo nie ponosimy przy niej żadnych kosztów. Dodatkowo, wszystkie formalności sprowadzają się do przelewu weryfikującego (o tym piszemy poniżej).

Maksymalna kwota pożyczki

Maksymalna kwota pożyczki przy pierwszej pożyczce wynosi 1000 zł. Po jej spłaceniu kolejne pożyczki mogą opiewać na kwoty do 5000 zł.

Filarum to oczywiście nie jedyne miejsce z taką ofertą. Sprawdź, gdzie jeszcze kwota pierwszej pożyczki to 1000 zł. Z kolei na tej liście znajdziesz wszystkie firmy, w których maksymalna kwota pożyczki to 5000 zł.

RRSO dla pierwszej i dla kolejnych pożyczek w Filarum

RRSO przy pierwszej pożyczce wynosi 0%, ponieważ pierwsza pożyczka w Filarum jest darmowa. Przy kolejnych pożyczkach wskaźnik ten oczywiście znacząco rośnie; przykładowo przy kwocie 2000 zł pożyczonej na 30 dni, RRSO wyniesie 1936.3%.

Przykładowa pierwsza pożyczka:
= RRSO: 0%

Przykładowa druga pożyczka:
= RRSO: 1936.3%

Pierwsza pożyczka za darmo - jak wygląda to w Filarum?

Filarum oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, bez żadnych kosztów. Jedyne ograniczenie to kwota i okres spłaty – jest to maksymalnie 1000 zł do spłaty w max. 30 dni. Po spłaceniu darmowej pożyczki można starać się o kolejną, o większej wartości.

Nie jest to oczywiście jedyny pożyczkodawca, który oferuje darmowe pożyczki. Na tej stronie znajdziecie listę firm udzielających pożyczek za darmo.

Szybka pożyczka - jak długo czeka się na pieniądze w Filarum?

Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest niezwłocznie po wysłaniu wniosku. Teoretycznie więc, pożyczka udzielana jest natychmiastowo. W praktyce jednak zależy to nieco od tego, w jakim banku masz swoje konto. Jeśli jest to jeden z banków obsługiwanych przez Filarum, pożyczka dociera bardzo szybko; jeśli jest to bank spoza tej listy – może to potrwać ok. 1 dzień roboczy.

Obsługiwane banki:
Pozostałe banki:
Przelew może potrwać do 1 dnia roboczego

Pożyczka na 500+

W procesie przyznawania pożyczki w Filarum nie jest wymagane wykazanie źródeł przychodów. Dlatego też osoby, które wspomagają budżet domowy świadczeniem 500+ nie będą miały problemu z otrzymaniem pożyczki. Na tej liście znajdziesz inne firmy, w których dochody z 500+ są akceptowane.

Formalności w Filarum - jakie dokumenty musisz przedstawić?

Poniżej znajdziesz listę dokumentów i procedur potrzebnych do otrzymania pożyczki w Filarum. Na zielono zaznaczyliśmy pozycje, które są przez Filarum wymagane, na czerwono oznaczyliśmy pozycje niewymagane lub opcjonalne:
❌ Dowód osobisty
❌ Umowa o pracę
✅ Weryfikacyjny przelew bankowy
❌ Zaświadczenie o zarobkach
Wymagane
Niewymagane

Pożyczka bez zaświadczeń - czy Filarum oferuje pożyczki na dowód?

Świetne wieści: Filarum nie tylko nie wymaga od swoich klientów zaświadczeń o zarobkach, ale nie wymaga w ogóle jakichkolwiek dokumentów. Przysłowiowa pożyczka "na dowód" nie pasuje do Filarum, bo nawet dowód osobisty nie jest tu wymagany. Na tej liście znajdziesz też inne firmy, które nie wymagają od swoich klientów zaświadczeń o zarobkach.

Druga i kolejne pożyczki w Filarum

Druga pożyczka w Filarum może już opiewać na wyższą (do 5000 zł) kwotę niż pierwsza. Warto pamiętać, że w tym samym czasie można posiadać tylko jedno zaciągnięte zobowiązanie – musisz spłacić aktualną pożyczkę, jeśli chcesz otrzymać kolejną.

Pożyczka bez BIK?

Filarum, jak każda instytucja udzielająca pożyczek, zastrzega sobie prawo do weryfikowania zdolności kredytowej w wybranych źródłach.

Filarum a pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczki w Filarum udzielane są także dla bezrobotnych. Filarum nie wymaga zaświadczeń o zarobkach, ani przedstawiania umowy o pracę.

Wniosek o pożyczkę w Filarum - jak wypełnić i jaki jest proces rozpatrywania?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Filarum jest bardzo prosty. Wystarczy przejść do tego formularza.
  1. Na stronie wniosku wypełnij wszystkie dane.
  2. Zaakceptuj wymagane zgody i zakończ rejestrację.
  3. Przelej 1 grosz w celu weryfikacji na wybrane konto bankowe. Jeśli na liście kont znajduje się Twój bank, wybierz go. Jeśli Twój bank nie widnieje na liście, wybierz dowolny (sugerowany PKO BP).
  4. Jeśli posiadasz konto z listy, pożyczkę otrzymasz bardzo szybko. W innym razie musisz zaczekać, aż przelew z pożyczką zostanie zaksięgowany pomiędzy bankami (max. 1 dzień roboczy). Jeśli złożysz wniosek przed popołudniem, pożyczka powinna dotrzeć tego samego dnia.

Dane o firmie

Właściciel marki Filarum

Właścicielem marki Filarum jest Rapid Finance Polska Sp. z o.o..

Główna siedziba Filarum

Gdzie znajduje się główna siedziba Filarum? Jest to według naszej najlepszej wiedzy polska marka, z główną siedzibą w Polsce. Jej adres to:

Oficjalny adres Filarum: Postępu 18A, Warszawa, Polska

Tak z kolei wygląda siedziba Filarum w Google Street View:

Zobacz też innych pożyczkodawców, których główną siedzibą jest Polska. Mamy też listę innych pożyczkodawców, dla których Warszawa jest miastem głównej siedziby.

Adres korespondencyjny Filarum

Adres korespondencyjny Filarum jest taki sam jak powyższy adres siedziby głównej.

Logowanie w Filarum

Masz problemy z logowaniem do Filarum? Nic prostszego, formularz logowania dostępny jest pod tym adresem. Jeśli nie możesz się zalogować, lub strona się nie otwiera, zobacz poniżej - możesz sprawdzić czy strona Filarum aktualnie działa.

Godziny pracy Filarum

O pożyczkę w Filarum starać się można oczywiście całodobowo, jednak obsługa pracuje codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

Numer konta do spłaty pożyczki w Filarum

Numer konta do spłaty zależny jest od tego, w jakim banku masz konto. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zalogowanie na konto w Filarum i sprawdzenie numeru rachunku do spłaty pożyczki.

Odbiorcą przelewu jest:

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.
ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa

Infolinia Filarum

Filarum udostępnia klientom numer telefonu, pod którym mogą dopytać o szczegóły oferty lub status swojej pożyczki. Numer infolinii to:

📱 222 66 80 80

Obsługa klienta odbywa się również drogą mailową:

📧 info@filarum.pl

Inne dane i ciekawostki

Slogan Filarum

Aktualny slogan reklamowy Filarum brzmi:
Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie

Nie działa strona Filarum? Sprawdź czy to problem Filarum czy Twojego połączenia z internetem

Jeśli strona Filarum.pl wydaje się nie działać, możesz w łatwy sposób sprawdzić, czy to wina Twojego połączenia z internetem, czy faktycznie coś jest nie tak z Filarum.

Wystarczy kliknąć tutaj - strona która się wyświetli pokaże Ci komunikat informujący o statusie strony. Jeśli będzie to coś w stylu:
It's just you. Filarum.pl is up.
... to prawdopodobnie problem leży po Twojej stronie.

Jeśli zaś komunikat będzie taki:
It's not just you! Filarum.pl looks down from here.
... oznaczać to będzie, że strona Filarum nie działa u wszystkich.

Opinie i Wasze recenzje Filarum

Wasze opinie o Filarum